Я часто стикаюся з упередженням стосовно того, що менеджер має бути певного віку. Для декого є немислимою думка про те, щоб стати менеджером до 30 років. Я багаторазово розвіював цей міф, коли талановиті працівники у моїй команді ставали менеджерами середньої ланки чи навіть топ-менеджерами до 30 років. А сьогодні я бачу все більше компаній, в основному стартапів, в яких працюють зовсім молоді команди менеджерів.

 

Спостерігаючи за багатьма менеджерами в моїй корпоративній кар’єрі, я зрозумів, що вік не відіграє вирішальної ролі для успішності чи неуспішності менеджера. Я дійшов висновку, що підготовка перед вступом на нову посаду, впевненість, з якою новий менеджер бере на себе нову роль, і підтримка, яку він отримує не лише від свого безпосереднього керівника, але й від колег перш ніж розпочати керувати самостійно, — всі ці фактори прямо впливають на його подальшу роботу на новій посаді.

Найбільш поширені питання, які ставлять майбутні менеджери

Ці питання зібрано із коучингових сесій з моїми клієнтами, а також із попереднього управлінського досвіду.

 1. 1. Як бути хорошим менеджером для всіх членів моєї команди з перших місяців на новій посаді?
 2. 2. Як мені працювати з моїми товаришами по команді, які досі були моїми колегами, а завтра стануть моїми підлеглими?
 3. 3. Як я можу бути впевненим у тому, що впораюся з новими задачами та зроблю свій внесок у те, чим планую займатися?
 4. 4. Як я маю позиціонувати себе по відношенню до моїх майбутніх колег, котрі до цього часу були вищі за ієрархією?
 5. 5. Як я можу стати лідером, що надихає?

 

Під час підготовки на посаду менеджера дуже важливо враховувати різноманітний попередній професійний  досвід, різні методи навчання або те, як майбутній менеджер використовує інформацію зі спеціалізованих тренінгів. І щоб стати успішним менеджером, кожному потрібен індивідуальний підхід, що відповідає контексту, моменту кар’єри і середовищу, в якому кожний працює. Тому я щиро вірю у те, що коуч зі зміни кар’єри і наставник є необхідними в процесі підготовки майбутніх менеджерів чи, точніше, майбутніх лідерів.

 

Які кроки я рекомендую для підготовки до нової ролі менеджера?

 1. 1. Зовнішня оцінка.

Будь-яка шанована компанія використовує щонайменше один інструмент для оцінки навичок майбутнього менеджера на основі відгуків колег, підлеглих та керівництва, щоб подивитися зі сторони, які його сильні якості та що іще варто було б покращити майбутньому менеджерові.

 1. 2. Особиста оцінка.

Коуч зі зміни кар’єри завжди зосереджується на особистій оцінці, оскільки, незалежно від того, наскільки добре оточуючі бачать і розуміють реальність, ми краще за інших знаємо справжній власний потенціал.

 1. 3. Встановлення цілей.

Навіть якщо дата вступу на нову посаду є часто достеменно невідомою, чітко визначена ціль як бажаний результат на певну дату є тим якорем, до якого ви можете повертатися щоразу, коли вам здається, що ви відхилилися від курсу, яким мали намір слідувати. (Приклад: 1 вересня мені б хотілося взяти на себе нову роль менеджера з упевненістю в тому, що в мене все вийде, що я маю команду, яка підтримує та надихає мене, що я можу розраховувати на підтримку моїх колег та керівництва, і що я матиму суттєвий позитивний вплив на розвиток бізнесу, частиною якого я є).

 1. 4. Інструменти та ресурси.

Що з того, що дає мені компанія, може допомогти мені підготуватися до нової посади? Що іще я можу зробити самостійно для досягнення успіху? Відповіді на ці питання допоможуть вам скласти список інструментів та ресурсів, що сприяють вашій підготовці.

 1. 5. Короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий плани.

Докладаючи зусиль для визначення плану дій з конкретними даними (коли ви плануєте досягти певних результатів, які ресурси та інструменти ви використаєте для досягнення мети по кожній дії), ви вже на півдорозі до досягнення основної мети, вказаної у пункті 3.

 1. 6. Періодична звірка та переоцінка.

Під час реалізації плану чимало змінних значень можуть коливатися. Ось чому повернення до первинного плану, перевірка виконання дій та зміни чи додавання інших для плавного переходу до ролі успішного менеджера є життєво необхідними.

 1. 7. Супутник.

Подумайте про людину, яка буде поруч з вами після коучингу та наставництва. Хтось, кому ви можете зателефонувати, коли не знатимете, в якому напрямку рухатися, чи коли вам просто треба буде поділитися з кимось проблемою, щоб самому зрозуміти, як її вирішити. Хтось, хто нагадуватиме вам, що ви є відповідальними за ваш довгостроковий план.

 

Будь-який шлях легше пройти, коли вам відомі пункт призначення, зупинки та можливі проблеми. Якщо ви забезпечите себе усім необхідним, перш ніж сісти на потяг, і якщо ви маєте супутника, з яким дорога здається значно коротшою, то щойно ви дістанетесь пункту призначення, ви скажете, що цей шлях був не лише легким, але й повним задоволення.