У найближчі 5 хвилин ви дізнаєтеся:

- Чому робота з дому схожа на ідилію, сповнену романтики, про яку ви мріяли з відкритими очима.

- Наскільки важливою для співробітників є потреба бути значущими і в якою мірою вона може бути задоволена, коли ми працюємо з дому.

 

Я з любов'ю згадую ті дні, коли тільки мені був зрозумілий порядок хаосу на моєму столі. Хоча це звучить як далекий спогад, це має відношення до безладу на моєму столі кілька місяців тому. А поки увесь цей безлад нікуди не зник, він лише перемістився в кут ліжка, на якому я люблю сидіти і працювати, обклавшись п'ятьма подушками і кількома плюшевими іграшками, які, здається, перемістилися на моє ліжко з волі моєї молодшої доньки. А в сонячні дні я старанно працюю в саду.

Я адаптувався, як і всі ми: засідання, зустрічі, тренінги в Zoom, онлайн-інтерв'ю, щодня у пошуках цифрових рішень, які могли б замінити наші офісні звички. Але, правда полягає у тому, що... смак кави вже не схожий на той, який ти відчуваєш, коли п'єш його, розмовляючи з колегами. І, водночас, як чудово не переживати через те, що не знаєш, що одягнути завтра на роботу!

Бачите? Ця ситуація з роботою на дому дуже схожа на ідилію, оповиту романтикою, про яку ви мріяли з відкритими очима. Раніше, коли ми всі штурхалися в метро, ​​або насилу могли дочекатися робочих днів вдома, або, якщо їх не було в переліку пільг, ми при кожній нагоді нагадували відділу кадрів або своєму керівникові розглянути цю пільгу. Якби в 2019 році я щораз отримував  би по одній копійці, коли чув, що хтось хоче працювати з дому, зараз я писав би вам з пляжу на Балі (але, чесно кажучи, навіть на винограднику в рідному селі не так вже і погано!).

Отже, мрія багатьох з нас нарешті здійснилася. Але як довго це триватиме? Я відчуваю, як дуже поволі цей стан закоханості в роботу з дому, в піжамі, перетворюється в love-hate relationship, коли, раз по раз туга по соціалізації та спілкуванню дає про себе знати.

Хоча ми захоплені цією професійною ідилією, компанії, які платять нам за її підтримку, ймовірно, задаються питанням, навіщо ще платити шалені гроші за оренду, якщо всі ми показали, наскільки добре нам працюється віддалено. Особливо в такі суворі часи, коли для виживання необхідно все розрахувати, як слід. Чи ми прийматимемо це рішення, з огляду, в першу чергу, на фінансову складову, чи ж будемо виходити з людських потреб?

Отже, давайте зробимо їх огляд?

 

Потреба в стабільності

Вочевидь, що період, через який ми проходимо, коли не календар робить день визначним, а кількість випадків COVID-19, може здатися трохи складним, аби розглядати його з точки зору стабільності. Багато з нас сказали б, що залишатися вдома в безпеці, сховавшись від усього, що можна підхопити (від вірусу до нервового зриву через міський рух), було б втіленням стабільності! Може бути, для декого з нас! Але тим, хто не знає, чи буде у них найближчим часом робота з дому або... взагалі бодай звідкись, важкувато почуватися в безпеці. "Тож сама думка про те, що в кінці цього божевілля на тебе чекає твій робочий стіл, обклеєний папірцями - нагадуваннями собі, вкритий пилом чи без нього, - це думка, яка все ще вселяє трохи спокою."

 

Потреба в різноманітності

Що може бути різноманітнішим за чергову щотижневу серію Netflix після роботи, в тій же піжамі, в якій ви працювали увесь день?! Просто. Дорога на роботу. Бесіда в кафе на розі. Посиденьки біля кавової машини. Нові проекти, які ви отримуєте наживо разом зі своїми товаришами по команді. І той солодкий момент, коли ви подаєте заяву на довгоочікувану відпустку! Різноманітність вдома у порівнянні з різноманітністю в офісі вочевидь блякне. Це у випадку, якщо ви не робили косметичний ремонт щотижня від початку пандемії!

 

Потреба у значущості

Її легко задовільнити, не виходячи з дому, коли ваші заслуги визнаються щовечора після миття посуду, чи не так?! Так, ваші заслуги можуть бути визнані колегами або начальством в Zoom. Можливо, у вас навіть є один з тих менеджерів, котрий зробить особливий жест, щоб показати вам, наскільки ви круті, і ви отримаєте вдома коробку добрих цукерок, які, швидше за все, з'їсте на самоті, якщо діти не з'їдять їх раніше за вас. І це так приємно... деякий час. Тому що ніщо не можна порівняти зі святкуванням професійного успіху, коли ви з тріумфом виходите після засідання і запрошуєте колег випити пива після роботи, щоб відсвяткувати. Зізнайтеся: ви б повернулися працювати в офіс, щоб мати можливість після роботи вийти кудись розвіятися, чи не так?!

 

Необхідність бути на зв'язку

Віддамо Кесарю Кесарево: технології - це майбутнє. Лише за секунду ви можете підключитися у відеорежимі з кимось на іншому кінці світу. І приємно мати таку можливість. Але наприкінці дня це не може бути способом життя. Це просто альтернатива неможливості бути поруч з тим, з ким ви хочете бути. І хоча всі ми вдячні за те, що живемо в такі часи, коли у нас є так багато можливостей бути на зв'язку, ми всі знаємо, що найреальнішим зв'язком залишається жива людська взаємодія. Я не хочу бути сентиментальним, але мені дуже подобається наживо бути поруч з людьми. Я вважаю цей період випробуванням дисципліною, яке ми проходимо, щоб повернутися до нас тих, якими ми були. Навіть якщо нічого не буде таким, як раніше, і все одно нас розділятимуть кілька метрів, я впевнений, що ми зробимо усе можливе для того, щоб повернутися один до одного.

 

Потреба в зростанні і у внеску

Всі ми, без сумніву, боролися з потребою в зростанні у цей період... неправильно. Робота, знаходячись так близько до холодильника, очевидно дала нам можливість рости... у розмірах. Але ж ми знаємо, що мова не про це.

«В кінці дня, я - це всі люди, з якими довелося взаємодіяти», - цією думкою я керувався протягом багатьох років. Я думаю, що саме в це наші офіси роблять найбільший внесок. У конференц-залах, де ми спонукаємо один одного до творчості та новаторства. У туалетних кімнатах, де ми усамітнюємося, щоб заспокоїтися після повного провалу в проекті, обіцяючи собі, що наступного разу у нас все вийде. У кімнаті для харчування, де ми потайки збираємо гроші у команди, щоб купити подарунок колезі на день народження. Ми хочемо розвиватися, ставати кращими, і ми робимо це, особливо коли нас стимулюють оточуючі.

 

На завершення: сьогодні нам подобається працювати з дому, завтра ми сумуємо за колегами й помічаємо, що навіть матрац в кутку, де ми працюємо, прийняв нашу форму з ноутбуком на руках. Водночас для компаній настав час змінити погляд на офіси: вони більше не будуть місцем, де збирають усіх своїх співробітників, щоб краще контролювати їх і простіше спілкуватися. Офіси стануть простором, в який ми повернемося, щоб відновити зв'язок, простимулювати нашу творчість і бажання працювати, а також створювати щось разом. Тому що, як говорить Саймон Синек, «Разом краще, чи не так?

І, щоб заголовок не залишився простим риторичним питанням, я вважаю, що секрет... десь посередині. Десь між постійною роботою з дому та роботою з 9 до 5 для кожного з нас існує особистий баланс. Все, що залишається, - це знати про це нашим роботодавцям і підготувати свої організації до підтримки своїх співробітників в пошуках правильної формули балансу.

 

Що було б ідеальним для вас?