Ви, ймовірно, вже знаєте, що співбесіда - це не просто можливість для працедавця поставити вам питання, щоб дізнатися більше про вас і ваші навики. Співбесіда також дає вам прекрасну можливість дізнатися більше про компанію, про вакансію, на яку ви подали заявку, і про робоче середовище. Питання, які ви задаєте під час співбесіди, допомагають вам переконатися, що посадова інструкція личить саме вам, і ви також можете показати працедавцеві, що пропонована вакансія цікавить вас.

Як правило, у вас буде можливість поставити питання в кінці співбесіди. У ідеалі ви повинні підготувати як мінімум 2 питання, щоб показати вашому потенційному працедавцеві, що ви виконали свою домашню роботу заздалегідь і що ви зацікавлені в тому, щоб досягти успіху на новому посаді.

У цій статті ми допоможемо вам пропозиціями, які допоможуть вам підготуватися до наступної співбесіди. Таким чином, ви вже забезпечите наступний крок для пропозиції про роботу, яка буде вам за смаком!

 

Питання, що задаються своєму працедавцеві

 

1. Чи можете ви дати мені детальнішу інформацію про повсякденні обов'язки цієї ролі? Тепер у вас є шанс дізнатися якомога більше інформації про вакансію, на яку ви подали заявку, і переконатися, що це саме те, що вам потрібне. Дізнавшись більше про те, що вам доведеться робити щодня, ви зможете реалізувати навики, необхідні для робочого місця.


 

2. Які якості ви вважаєте найбільш важливими для людини, яка хоче досягти успіху на цьому посаді?

В більшості випадків, ставлячи це питання, ви можете взнати ключову інформацію, не вказану в посадовій інструкції. Таким чином, ви можете дізнатися інформацію про культуру і робоче середовище в компанії, а також про чекання працедавця по відношенню до вас.

Рада: Прагніть якомога більше уникати закритих питань, де відповідь обмежується простою «ТА» чи «НІ», або питань настільки широкими, що конкретна відповідь буде важко отримати. Ви не хочете, щоб ваш інтерв'юєр відчував себе загнаним в кут, коли ви намагаєтеся справити на нього позитивне враження. 

3. Чи можете ви розповісти мені про культуру компанії?

Слідуючи опису, наданому під час співбесіди, ви зможете оцінити, наскільки ця нова робота вам підійде. Спробуйте використовувати цю можливість, щоб відчути себе комфортно в своєму робочому середовищі.

 

4. Як ви бачите еволюцію компанії в найближчих 5 років?

Якщо ви плануєте продовжувати виконання цієї ролі протягом тривалішого періоду часу, необхідно мати можливість спостерігати постійний розвиток компанії, щоб ви розвивалися як частина групи.

5. Кого ви вважаєте своїм найбільшим конкурентом і чому?

Теоретично, у вас вже має бути досить конкретне уявлення про конкурентів компанії, але це допомагає взнати інформацію безпосередньо від вашого майбутнього працедавця, з джерела. 

6. Які найбільші можливості компанія має в даний час?

Це питання показує, що ви хочете взяти участь і що ви глибоко зацікавлені в компанії. Це також допоможе вам взнати, в якому напрямі піде компанія в найближчому майбутньому.

 

7. З якими основними проблемами стикається компанія / відділ в даний час?

З іншого боку, було б добре запитати про проблеми. Таким чином, ви зможете виявити тенденції і проблеми, характерні для галузі, і навіть визначити деякі області, в яких ваші навики будуть корисні.

 

8. Яка типова кар'єрна дорога для когось в цій ролі?

Це питання може допомогти вам дізнатися більше про процес внутрішнього просування в компанії. Той факт, що ви поставите це питання, ви доводите своїй новій команді, що ви зацікавлені в зростанні з компанією - просто будьте обережні, щоб не сформулювати це дуже особисто (наприклад, Коли я можу отримати підвищення зарплати?)

 

9. Як ви думаєте, яка людина буде ідеальним кандидатом на цю посаду? Як я можу порівняти себе з цим?

Ми рекомендуємо це питання, тому що це не є тим же ризиком, що і коли ви запитуєте: «Які інші кандидати, яких ви розглядаєте, і як я можу порівнювати себе з ними?», але служить декілька тій же меті: він допоможе вам коротко і об'єктивно з'ясувати, чи відповідає те, що ви можете запропонувати, тому, що компанія шукає в ідеальному кандидатові на цю посаду.

 

10. Які наступні кроки в процесі найму?

За допомогою цього питання ви можете показати їм, що з нетерпінням чекаєте продовження. Ви також зможете дізнатися важливу інформацію про їх конкретні плани, пов'язані з процесом найму, - знаючи наступні кроки, ви знатимете, коли чекати здобуття відповіді.

Запам'ятаєте: прагніть доки не ставити питання про зарплату або конкретні пільги. Ми рекомендуємо вам почекати до останніх етапів процесу підбору персоналу, щоб почати переговори з працедавцем або представником відділу кадрів.
 

Звичайно, в нинішньому контексті пандемії ви могли б навіть поставити їм декілька конкретних питань, таких як:

 

Як ви змінили протокол по безпеці і гігієні праці в контексті пандемії?

Багато компаній прийняли різні заходи для забезпечення гігієни працівників в цей період. Наприклад, більшість упровадили нові гігієнічні заходи; деякі компанії надають своїм співробітникам спеціальні захисні комплекти а інші прибігли до зміни графіка роботи, щоб одночасно було присутньо менше працівників. 

 

Якщо один із співробітників підтвердить наявність у нього Covid-19, які дії ви зробите?

Працедавець повинен мати можливість надати вам чітку інформацію про свій внутрішній протокол в разі підозріння співробітника. У ідеалі компанії повинні мати визначені чітко встановлені процедури для ізоляції людей з симптомами, а співробітники повинні знати, як їх ефективно застосовувати.

У нинішніх умовах багато людей вимушено приймати важкі рішення. Отримавши відповіді на ці питання прямо із співбесіди, ви зможете прийняти набагато більш обгрунтоване рішення про вашу безпеку на роботі.

Звичайно, в цій статті я запропонував лише декілька рекомендацій по питаннях, які ви повинні задати працедавцеві під час співбесіди. Проте, поважно набудувати їх відповідно до напряму співбесіди - на деякі питання, які ви готуєте, можливо отримати вже відповіді під час співбесіди. 

Отже, не забувайте: окрім часу, який ви приділяєте загальній підготовці до співбесіди, виділите досить часу для питань, які ви задаєте працедавцеві в кінці співбесіди. І, що ще важливіше, будьте натуральним, вам не потрібно боятися ставити конкретні питання. Кінець кінцем, ця інформація допоможе вам прийняти краще рішення і забезпечить плавнішу і безпечнішу дорогу до бажаної вами пропозиції про роботу!

Ви недавно брали участь в співбесіді? Поділитеся своїм досвідом з іншими заявниками тут: www.depratsiuiesh.com.ua