Що таке співбесіда: якщо коротко, то це оцінка ступеня відповідності очікуванням та знайомство обох сторін. Це спосіб, яким компанія вирішує, чи Ви є одним з кандидатів, які  підходять для наступного етапу процесу найму.

На будь-якій співбесіді кандидат повинен просувати свої досягнення та підкреслювати свої професійні навички. Почуття неспокою під час оцінювання може дуже лякати, особливо коли потрібно відповідати на ряд стандартних питань співбесіди. Важливо пам’ятати, що хоча рекрутери й говоритимуть Вам про те, що немає правильних або неправильних відповідей, ми знаємо, що насправді саме ці відповіді визначають переможця з-поміж кандидатів.

 

Одне зі складних питань під час співбесіди — “Що Вас мотивує?”.

Саме тому ми підготували наведену нижче статтю, щоб Ви дізналися:

 • Чому рекрутери ставлять це питання?
 • Як правильно відповідати на нього?
 • Конкретні приклади відповідей
 • Поради для використання на практиці

 

Чому рекрутери запитують на співбесіді “Що Вас мотивує?”

Можливо, одне з найрозповсюдженіших питань на співбесіді, яке також застає Вас зненацька, — це “Що Вас мотивує?”. За допомогою цього питання інтерв’юер насправді намагається дізнатися більше інформації про те, чому і як Вам вдається залишитися вмотивованим на роботі.

Відкрите питання може створити проблеми з пошуком правильної відповіді. Люди можуть почуватися мотивованими з кількох причин, включно з зарплатою, престижем, розвитком, продуктивністю та взаємодією з іншими професіоналами.

Рекрутери ставлять це питання з двох основних причин:

1. Роботодавці хочуть знати, чи відповідає те, що Вас мотивує, посаді, на яку Ви претендуєте.

Правильний кандидат на роботу природно почуватиме себе захопленим і мотивованим обов’язками, які має, та досвідом, характерним для цієї посади.

Наприклад, якщо Ви подали заявку на роботу репортером новин і Вас мотивує динамічна робота з великою кількістю задач та термінів, для рекрутера буде очевидним, що Ви впораєтеся та зможете виконувати цю роль. Так само, якщо Ви людина, яка почувається мотивованою для ризикованої роботи, Ви не можете бути кращим кандидатом на роботу зі стандартною офісною рутиною.

Тут інтерв’юери шукають рівень Вашої зацікавленості в цій посаді або безпосередньо  в самій компанії. Що більше Ви мотивовані своєю роботою, тим більш продуктивним Ви будете.

 

2. Роботодавці прагнуть визначити, чи усвідомлюєте Ви всі аспекти, котрі Вас мотивують.

Рекрутери також запитують Вас про Вашу мотивацію, щоб дізнатися, наскільки добре Ви себе знаєте. Кандидат, який може швидко дати природну, добре структуровану відповідь про те, що підтримує його мотивацію на роботі, — це той, хто добре знає свої сильні та слабкі сторони, і знає, як продемонструвати свої навички.

Насправді, вони шукають відповіді на наступні питання:

 • - Ви командний гравець чи вовксамітник?
 • - Ваші сильні сторони співвідносяться з робочим місцем?
 • - Чи відповідає це культурі компанії загалом?
 • - Ви претендуєте на роботу, на якій хочете досягти успіху, чи Ви там лише заради зарплати?
 • - Ви з тих людей, хто багато прагне від життя чи Вам комфортно виконувати лише мінімум із необхідного?
 • - Чи готові Ви багато працювати заради досягнення того, чого прагнете, чи надаєте перевагу більш розслабленому підходу?

Інтерв’юери намагаються дізнатись, що змушує Вас прокидатися вранці з мотивацією розпочати свій день та успішно його завершити. Дізнавшись, чим Ви захоплюєтесь, що змушує Вас працювати з ентузіазмом, рекрутер може оцінити, наскільки Ви вписуєтесь в корпоративну культуру компанії.

 

“Що мотивує Вас?” — яку відповідь Ви дасте на це питання під час співбесіди

На це відкрите питання не існує ідеальної стандартної відповіді, але Ви можете заздалегідь подумати над нею. Щоб підготувати відповідь, подумайте про роботу, яку Ви виконували в минулому:

 • - Як проходили Ваші найкращі дні на роботі?
 • - Коли Ви з нетерпінням чекаєте наступного робочого дня в офісі?
 • - Коли Ви востаннє приходили додому з розповідями про роботу та чи були сповнені ентузіазмом?

 

Що додати?

 • 1. Дайте коротку відповідь: оскільки питання коротке, інтерв’юер, в свою чергу, очікує на коротку відповідь. Намагайтеся сформулювати свої ідеї максимально ясно та об’єктивно.
 • 2. Додайте кілька прикладів: по можливості, аргументуйте свою відповідь короткими прикладами з власного досвіду.
 • 3. Пов’яжіть відповідь з вакансією, на яку Ви претендуєте: Ваш мотивуючий фактор повинен мати відношення до посади, на яку Вас буде найнято.
 • 4. Не обмежуйтеся фінансовими міркуваннями: навіть якщо гроші є вагомим фактором, вони рідко можуть бути достатнім виправданням для того, щоб залишатися на роботі, де все решта Ви ненавидите. Роботодавці не шукають фінансово мотивованих кандидатів —  у більшості випадків вони хочуть найняти когось, хто професійно зростатиме в довгостроковій перспективі.

 

Приклади відповідей, які допоможуть не провалити співбесіду

Відповідаючи на це питання, перекойнатеся в тому, що Ви максимально конкретні, наводьте приклади зі свого життя та пов’язуйте відповідь із цим робочим місцем. Ось декілька прикладів корисних відповідей.

Приклад 1:

Більше за все мене мотивують результати, які я отримую. Мені подобається, коли в мене є конкретна мета, якої потрібно досягти, і достатньо часу, щоб побудувати для неї сильну стратегію. Наприклад, на моїй останній роботі наші річні цілі були дуже амбітними, але я працював зі своїм менеджером та рештою моєї команди для розробки щомісячної стратегії, котра допоможе нам досягти бажаних результатів наприкінці року. Чудово, що нам це вдалося!

Чому це працює: ця відповідь зосереджена на досягненнях та результатах. Вона є позитивною та лаконічно показує, чого Вам вдалося досягти на попередній роботі.

 

Приклад 2:

Мене завжди мотивувало бажання вкластись у терміни, оскільки це дає мені відчуття виконаного обов’язку. Мені подобається створювати організовану програму для виконання задачі та досягнення своїх цілей в заданий термін. Наприклад, коли минулого року нам потрібно було провести позапланову інвентаризацію, ми встановили граничні терміни для кожної задачі та чітко розподілили їх у команді. Кожне досягнення мотивувало мене до роботи і допомагало почуватися впевненим у тому, що інвентаризацію буде проведено вчасно.

Чому це працює: Це завжди діє, оскільки, відповідаючи таким чином, Ви демонструєте, що мотивовані своєю роботою та цілями.

 

Приклад 3:

На моїй останній роботі я відповідав за декілька проектів, у яких керував кількома командами програмістів та реалізував деякі повторювані процеси. Комнади поставили потрібне програмне забезпечення на 100% вчасно. Мене мотивувало не лише здати проект у потрібний термін, а й менеджмент команд, які допомагали нам досягти наших цілей.

Чому це працює: ця відповідь показує інтерв’юеру, що Вас мотивують декілька факторів — менеджмент, планування і робота в команді, — а також те, що Ви володієте навичками багатозадачності.

 

Поради для практичного застосування

 1. 1. Заздалегідь підготуйте відповідь:

Якщо Ви продумаєте та, можливо, запишете кілька ідей щодо того, що Вас мотивує, Вам буде легше відповісти на це питання під час співбесіди.

 

 1. 2. Використовуйте приклади з власного досвіду:

Побудуйте свою відповідь, базуючись на власному досвіді та досягненнях, котрі найбільше відповідають вимогам Вашого роботодавця.

 

 1. 3. Обґрунтуйте свою відповідь:

Інтерв’ю — це можливість “продати” себе. Зосередьтеся на своїх навичках, які роблять Вас ідеальним кандидатом для відповідної роботи.

 

Успіхів Вам!