Після народження моєї дівчинки я відчула, як змінюється ієрархія важливих аспектів мого життя. Безумовно, вона зайняла перше місце у топі пріоритетів. У перші роки після пологів я значно уважніше ставилася до її потреб: я прочитала книги про виховання дітей, у мене були періоди розумового та фізичного виснаження, але разом з тим і радості, які ні з чим не порівняти. Проте через деякий час я знову почала замислюватись над своєю професійною діяльністю, над тією частиною, яка завершує мій власний пазл як особистості. Я прагнула змін, але не була впевнена у тому, що саме мені б підійшло. Ви теж були у подібній ситуації?

Бути батьками  — це вже саме по собі роль, а її суміщення з роботою на повну ставку та з іншими обов’язками, здається. не залишає вільного часу на інші захоплення. Чи так це насправді? Я вважаю, що це МІФ. І пропоную розвінчати його у наступних рядках.

 

По-перше, у моєму словнику професійний інтерес = діяльність, в якій ти знаходиш себе, від якої отримуєш задоволення та якою займаєшся з ентузіазмом + отримуєш від неї дохід. Це більше, ніж просто якась діяльність чи робота лише тому, що вона тісно пов’язана з мотивацією. Звідси випливає і самовіддача, з якою ви виконуєте свої обов’язки, ця іскра професійного захоплення має значення. Не важливо при цьому, чи ви є найманим працівником, фрілансером чи підприємцем.

 

Тепер, коли ми знаємо. що таке професійне захоплення, давайте розглянемо, як урівноважити його з батьківською “роботою”.

 

1. Дізнайтеся, яке ваше професійне захоплення. Можете використати той недовгий час, який залишається після роботи і сімейного життя, для участі в заняттях з професійної орієнтації, наставництва та досліджень. Можете виділити собі по 45 хвилин 3-4 дні на тиждень.

2. Визначтесь із тим, як ви будете цим займатися. Якщо ви вже працюєте у цій галузі або потребуєте професійної перепідготовки, вам варто докласти зусиль для досягнення своєї мети. У разі потреби, сплануйте ваші дії, час, енергію та гроші. Зверніться по допомогу до оточуючих. Поговоріть зі своїм супутником (супутницею) життя чи родиною, покажіть їм, наскільки це захоплення є важливим для вас, та викладіть на папері усе, що вам потрібно. Можете витратити частину заощаджень на курси чи відмовитися від деяких важливих речей заради досягнення кінцевої мети. Знайдіть наставника або людину, що має досвід роботи в цій галузі та може направляти вас.

3. Наполеглевість. Продовжуйте виділяти час, особливо для цієї мети. Діти люблять передбачуваність, тому заздалегідь повідомте їх, коли мама (чи тато) працюватиме над своїм проектом. Ймовірно, будуть істерики або моменти, коли ви захочете здатися. Але майте на увазі, що коли діти бачать, як їхні батьки працюють з ентузіазмом, вони з більшою вірогідністю займатимуться своїми професійними захопленнями в майбутньому, коли виростуть.

4. Святкуйте маленькі перемоги. Покажіть оточуючим якої стадії ви досягли, та поділіться з ними вашими успіхами. Поясніть дітям (навіть найменшим), що вони для вас найважливіші, але робота є частиною вашого життя, і вам хочеться, аби вам подобалося те, чим ви заробляєте необхідні для життя кошти.